تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 554514
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
ویژگی های دانشجویان تراز انقلاب:

آرمان خواهی، مطالبه گری و میل به پیشرفت کشور از مهم ترین خصوصیات یک دانشجو است

مریم ریاضی طهرانی، مدرس حوزه و دانشگاه در تبیین ویژگی های دانشجوی تراز انقلاب از منظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: در منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یکی از خصوصیات دانشجوی تراز انقلاب آرمان خواهی است و هر دانشجوی انقلابی که پاسدار خون شهدا و ادامه دهنده راه آنها است می داند که این انقلاب به سختی به دست آمده است.

آرمان خواهی، مطالبه گری و میل به پیشرفت کشور از مهم ترین خصوصیات یک دانشجو است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ۱۶ آذر که می شود نه تنها آنها که جوان هستند و در دوران دانشجویی به سر می برند بلکه تمام آنهایی که دل در گرو پیشرفت و آبادانی سرزمین خود دارند در یک تب و تابی وصف ناشدنی قرار دارند، گویا زمین و آسمان به یک باره دهان باز کرده است و از ایثارگری ها و فداکاری های عده ای می گویند که در به ثمر رسیدن اهداف اسلام از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند.

۱۶ آذر نه یک روز بلکه یک هفته، یک ماه و حتی تمام برگ های ورق خورده یک تاریخ است که از خوان جوانانی سخن می گوید که این نظام وانقلاب را در راستای اهداف قرآن و رسالت پیامبران به پیش می برد تا در نهایت برساند به همان قیامتی که قرار است یک زندگی سعادتمندانه را برای خود و تمام افرادی که در این زمین، بارسنگین امانت را به دوش می کشندرقم بزند.

هفته گرامی داشت روزدانشجو بیانگر ایثارگری ها و از خود گذشتگی هایی است که قشر جوان و بالغ ایرانی گام در گام علی اکبر(ع) جوان سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) گذاشته اند تا رهبر و ولی امر خود را تنها و بی یار و یاور نگذارند، بر همین اساس در گفتگو با استاد حوزه و دانشگاه استان هرمزگان ویژگی های این جوان و قشری که دانشجو نام دارد را برشمردیم که در ادامه متن این گفت و گو را می خوانیم.

مریم ریاضی طهرانی مدرس حوزه و دانشگاه در گفت و گو با هرمز اظهار کرد: یکی از مهم ترین اقشارهر جامعه دانشجویان آن هستند که سرمایه انسانی هر ملت است و می تواند موجب ایجاد پایه های مثبت و منفی باشد، دانشجویان با ویژگی‌های خاص خود به عنوان مؤثرترین فعالیت‌ها جهت اعتراضات و ایجاد تحولات در زمینه‌های گوناگون در تاریخچه نه چندان بلندمدت خود ایفای نقش کرده اند که در یک حرکت جمعی و داوطلبانه و یا به صورت برنامه‌ریزی شده با هدف ایجاد تغییر و تحول در سطح فکر، اندیشه و دگرگونی نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی موثر باشند.

مدرس حوزه و دانشگاه افزود: عمل جمعی دانشجویان می‌تواند شامل فعالیت‌های دانشجوئی، تحرکات و مبارزات دانشجوئی باشد که می‌توانند جنبش هم نباشند، وجود سازمان‌های دانشجوئی و اتحادیه‌های دانشجوئی نیز به هیچ عنوان بیانگروجود جنبش دانشجوئی نیست.

برشمردن ویژگی های دانشجوی تزار انقلاب از منظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

ریاضی طهرانی ادامه داد: در منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) یکی از خصوصیات دانشجوی تراز انقلاب آرمان خواهی است و هر دانشجوی انقلابی که پاسدار خون شهدا و ادامه دهنده راه آنها است می داند که این انقلاب به سختی به دست آمده است، آرمان های این نظام را فراموش نمی کند و در مقابل فساد، تجمل و مصرف گرایی می ایستد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی های دانشجوی تراز انقلاب ضدیت با استکبار است، استکبار به معنی دخالت در امور دیگران به نفع منافع خود است، همچنین کمک به پیشرفت کشور نیز از وظایف دانشجو است، نیروی انسانی که از مهم ترین سرمایه هر کشور است در دانشگاه تربیت می شود که باید تخصص های لازم را به دست بیاورد و از ابتکارت عمل وخلاقیت ها در مسیر تولید و رشد کشور تلاش کند.

مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشجوی تراز انقلاب باید به پیشرفت علم کمک کند تا عزت و مرجعیت علمی را با اقتصاد دانش بنیان به سمت پیشرفت و رشد کشور حرکت دهد و افرادی که در دانشگاه ها هستند اعم از استاد ودانشجویان برای پیشرفت علمی باید در کنار اتحادی که دارند این سنگر را حفظ کنند.

ریاضی طهرانی افزود: عدالت خواهی نیز از ویژگی های دانشجوی تراز انقلاب است که در جنبش دانشجویی از منظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) باید عدالت خواه باشد همچنین دانشجو باید در مبارزه علیه فساد کوشا باشد، فساد یکی از عواملی است که باعث دلسردی مردم از حکومت ها می شود و نسل جوان، متعهد و مومن می تواند در این مسیر گام های بلندی را بردارد.

مطالبه به حق دانشجویان از مسئولین

وی در تشریح ویژگی های دانشجو از نگاه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ادامه داد: دانشجویان باید مطالبه گرباشند و از تمام مسئولینی که کم کاری می کنند و یا رسالت خود را انجام نمی دهند مطالبه به حق داشته باشد و همچنین باید ضدیت با اشرافی گری را در خود پرورش دهد، دانشجو باید ضد فساد و ضد اشرافی گری و تجمل گرایی و زورگویانه و ضد گرایش انحرافی باشد که برگرفته از منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است.

مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: دانشجوی انقلابی هوشیار،بیدار، آگاه است و در جبهه های حق علیه باطل گام بر می دارد و مدافع حق است و با هر گونه مسیر انحرافی و باطل های دنیایی مبارزه می کند فردی که مدافع آرمان های انقلاب و ادامه دهنده راه شهدا است از مرگ هراسی ندارد و تا آخرین لحظه پای دین و اعتقادات و رهبر خود می ایستد و وظیفه  خود در سنگر علم را  که خوب درس خواندن است  می داند تا یک نیروی متخصص باشد و بتواند برای آبادانی کشور با تمام وجود تلاش کند.

ریاضی طهرانی ادامه داد: دانشجوی تراز انقلاب باید با روحیه مطالبه گری که دارد در تمام صحنه ها و جبهه های حق مدافع حق باشد و برعلیه باطل قیام کند، هوشیاری دانشجویان با آزادی بیانی که دارند باعث شده است تا با انتقاد و مطالبه گری از دستگاه های دولتی و اجرایی در پیشرفت کشور موثر باشند.

حضور جوانان و دانشجویان در ۴۰ سال گذشته  موثر بوده است

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بیانه گام دوم انقلاب را پس از چهل سال از گام اول انقلاب بیان فرمودند که در آن ۴۰ بار واژه جوان به کار برده شده است و به جوانان در تمام حوزه ها امید دارند، جوانان از آغاز انقلاب تا کنون همیشه گام های بلندی را برداشته اند که در دهه های آینده نیز صاحبان انقلاب خواهند بود.

مدرس حوزه و دانشگاه افزود: پیوند انقلاب با مردم یک پیوند مستحکم است و مردمی بودن انقلاب و همراهی مردم با آن نیز یکی از زیبایی های این انقلاب است و رمزموفقیت آن جوانانی هستند که در هر دهه هایی که گذشت ۴۰ سال نقش بسیار نافذی را داشتند.

ریاضی طهرانی ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به جوانان امید به آینده را می فرمایند که کسب مقام های مختلف را می توانند دررتبه های علمی، پژوهشی و هسته ای داشته باشند و در به ثمر رسیدن تمدن نوین اسلامی تلاش و با اسکتبار جهانی مبارزه کنند.

دانشجوی تراز انقلاب با مطالعه و تحقیق؛  دین شناسی را به دین داری می رساند

وی خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی باید از سوء استفاده های احزاب سیاسی به دور باشد و تلاش کند به صورت مستقل نقشی بی بدیل داشته باشد و به رشد واستقلال کشور کمک کند که البته نیاز به یک وحدت همگانی دارد.

مدرس حوزه و دانشگاه افزود:  دین شناسی یک دانشجوی تراز انقلاب با تحقیق و علمی که دارد باید به دین داری برسد و برای جامعه سالم امر به معروف و نهی از منکر کند پاسدار دین و مردمی که حق خواه هستند باشند و پس از شناخت دین ایستادگی در آن را داشته باشد و بداند که این دین هم سیاست و هم کارهای فرهنگی و مسائل اجتماعی دارد و یک تیم تحقیقاتی باید در رابطه با دشمن شناسی و شناخت صهیونیست مطالعات گسترده انجام دهد.

ریاضی طهرانی ادامه داد: دانشجوی تراز انقلاب باید بداند که شهدای ۸ سال دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع سلامت و هسته ای جز خدمت هدف دیگری ندارند و از سیاست جدا هستند و فقط به فکر پیشرفت کشور هستند، دانشجوی تراز انقلاب باید راه شهیدان را ادامه دهد  و راه خلوص و عشق و شهادت را از آنها یاد بگیرد.       

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=554514
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,125 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی