آرامش و برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم/ روزانه قرآن می خوانم/ موازی کاری در برخی از فعالیت ها باعث هدر رفتن منابع می شود
+ پ -
آرامش و برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم/ روزانه قرآن می خوانم/ موازی کاری در برخی از فعالیت ها باعث هدر رفتن منابع می شود

قاری قرآن هرمزگانی با بیان اینکه برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم؛ تصریح کرد: هر کسی در زندگی بدنبال رسیدن به آرامش است و آرامش و موفقیت و برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عزیز سیدی، قاری قرآن هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: از سال ۱۳۶۹ بطور تخصصی با حضور در کلاس های آموزش قرآن وارد دنیای زیبای قرائت شدم ، فضای خانواده و ارتباط با دوستان قرآنی مهم ترین عاملی بود که باعث ورودم به سمت قرآن کریم شد.

وی بیان کرد: به جز قرائت قرآن در رشته های مختلف مانند تجوید ،صوت و لحن و وقف و ابتدا تجربه های خوبی کسب  و در از زمان دانش آموزی و دانشجویی در مسابقات شرکت کردم و مقام های زیادی از جمله نفر اول مسابقات استان،نفر سوم مسابقات دانشجویان ایران و…کسب کردم.

سیدی با بیان اینکه شرکت در مسابقات قرآن کریم معمولا با انگیزه‌ کسب تجربه و اشاعه فرهنگ قرآنی صورت می‌گیرد؛ تصریح کرد: نشان دادن هنر تلاوت و رسیدن به فرصت های بین المللی از دیگر دلایل شرکت در مسابقات قرآن کریم می باشد.

photo_2016-08-18_14-54-34

قاری قرآن هرمزگانی یادآور شد: سعی میک نم هر صبح قرآن بخوانم و هفته ای یکبار در جلسات قرآن شرکت کنم.

وی به چگونگی تلاوت قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن کلام خداست و در دلها نفوذ می کند و در صورت تهذیب نفس قاری اثر آن بیشتر خواهد بود و همچنین تلاوت با توجه به معنی آیات تاثیر بسزایی دارد.
سیدی با بیان اینکه بهترین نسخه برای تربیت خوب فرزندان و نتیجه بخش بودن آنها در زندگی آینده شان،رجوع به قرآن است؛ خاطر نشان کرد: باید در جلسات و محافل قرآنی حضور پیدا کنیم و الفت با کتاب خدا داشته باشیم.
این قاری قرآنی با اشاره به اینکه مفاهیم قرآن در حکومت و زندگی مردم جاری با الطاف الهی و در سایه نظام اسلامی،التفات به قرآن خیلی زیاد است؛گفت: هر روز  برنامه‌های زیادی برای توسعه فرهنگ قرآنی اجرا می شود.

وی ضمن توصیه به دوستان قرآنی ادغان کرد: هدف از شرکت در مسابقات و برنامه‌های قرآنی ،خدمت به کتاب خدا بعنوان وظیفه دینی باشد و نه برای شهرت ؛ چون معتقدم اگر کار قرآنی برای رضای خدا باشد حتما برکات زیادی در دنیا و آخرت بهمراه خواهد داشت.

photo_2016-08-18_14-54-41

سیدی با بیان اینکه اهمیت حضور و حمایت مسئولان دولت در برگزاری، استقبال و بهبود کیفیت مسابقات انگیزه حضور را بیشتر می کند؛ افزود: مسابقات قرآن می تواند عرصه نمایش توانمندی قاریان باشد بنابراین برنامه ریزی مناسب برای اجرای با کیفیت آن انگیزه حضور رو بیشتر می کند همه مسئولان تلاش می کنند تا قرآن در جامعه جاری و ساری باشد اما برخی موازی کاری ها و عدم کار کارشناسی شده در برخی فعالیت ها باعث هدررفتن منابع می شود و برای نتیجه گرفتن مطلوب می بایست بهتر عمل کنیم.

وی به تحصیلات غیر قرآنی و سایر فعالیت های فرهنگی و غیر فرهنگی خود اشاره کرد و بیان کرد: فوق لیسانس جغرافیای طبیعی،کارمند رسمی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان و در حال حاضر مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان و مشاور رئیس سازمان هستم و به عنوان مجری،نویسنده و گوینده برنامه‌های مختلف صداوسیمای مرکز خلیج فارس همکاری داشته ام.

photo_2016-08-18_14-54-27

این فعال فرهنگی و هنری هرمزگان اظهار کرد: حفظ قرآن شرایط خاصی دارد و بنظرم کار سختی نباشد اما نگهداری محفوظات بسیار مهم تر می باشد و باید با برنامه ریزی مناسب برای مرور محفوظات داشته باشیم.
قاری قرآن هرمزگانی با بیان اینکه برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم ؛تصریح کرد: هر کسی در زندگی بدنبال رسیدن به آرامش است و آرامش و موفقیت و برکت زندگی خود را مدیون قرآن هستم.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff