تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 388026
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
موسس مرکز قرآنی بیت النور هرمزگان:

آخرین حمایت از موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان مربوط به دولت قبل است/ بودجه های قرآنی اداره ارشاد عادلانه توزیع نمی شود

موسس مرکز قرآنی بیت النور هرمزگان آخرین حمایت ازفعالیت های موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان با۳۸شعبه درمناطق محروم را مربوط به دولت قبل دانست.

آخرین حمایت از موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان مربوط به دولت قبل است/ بودجه های قرآنی اداره ارشاد عادلانه توزیع نمی شود

رضاساعد،موسس مجموعه قرآنی بیت النور هرمزگان در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به اینکه موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان دارای سبک نوین آموزش قرآن کریم است،گفت:شعائر دینی در سال ۱۳۸۴دربندرعباس تأسیس شد و درجذب عموم با سطوح و رشته های مختلف آموزشی بسیارموفق عمل کرده است.

وی ادامه داد:راه اندازی و تدارک اسکان وتغذیه مراکز حفظ شبانه روزی تابستانه قرآن کریم در شهرستان های بندرعباس، بشاگرد وحاجی آباد که غالب بر ۳۰۰نفر این طرحها در دو سال گذشته شرکت کردند، راه اندازی حفظ شبانه روزی یکساله در شهرستان بندرعباس،راه اندازی تیم جهادی فرهنگی بیت النور  ،آموزش تخصصی حفظ خردسالان وحضور درسراسر استان در راستای ترویج قرآن ،راه اندازی کرسی های تلاوت وحضورفعال در سطح استان دربعدتبلیغی وترویج قرآن کریم از جمله فعالیت های آموزشی این موسسه می باشد.

ساعدسفرهای زیارتی عتبات عالیات،مشهدمقدس،قم،راهیان نور و غیره  بطور متوسط سالانه دو اردوی فرهنگی آموزشی را از جمله برنامه های انگیزشی این موسسه دانست.

وی در خصوص تربیت نیروهای کارآمد برای آینده گفت:آموزش نیروهای کارآمد اعم ازمدیران واساتید قرآنی در سطح استان از دیگر برنامه های موسسه در جهت تربیت نسل قرآنی و انتقال این تجربیات به نسل جوان می باشد.
کارشناس ارشد علوم قرآنی اظهار کرد:آنچه مایه تأسف است که برخی ازمسئولین استانی در این موج وحرکت های قرآنی با مردم شریف استان مشارکتی ندارندو متاسفانه مدافع بودجه های قرآنی در سطح کشور برای رونق کارها نیستند .

وی ادامه داد: خطربزرگ دیگری پیش روی ماست و آن اینکه متاسفانه درسالهای اخیر برخی از آموزش های قرآنی هرمزگان دریک سطح ثابتی متوقف شده ودر برخی سطوح به سرعت در حال کاهش است و حتی بسیاری از مراکز وموسسات قرآنی جمع آوری شده و بسیاری از آنها راکد شدند.
موسس موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان گفت: مٶسسات قرآنی به نسبت فعالیت بدهکارند،یعنی هرچه فعال تر باشند بدهکارتر می شوند  که این به معنای افزایش مهجوریت وغربت قرآن کریم است .

وی با بیان اینکه آخرین حمایتی که ازفعالیت های موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان با۳۸شعبه درمناطق محروم استان اتفاق افتاده مربوط به دو دولت قبل است،گفت:دراین سالها طرحهای بزرگ قرآنی با روحیه ی جهادی در موسسه قرآنی بیت النور اتفاق افتاده که بیش ازسه میلیارد تومان هزینه بهمراه داشته است.

وی با انتقاد از عملکرد یکی از دستگاه های دولتی متولی قرآن اظهار کرد:  بودجه های اندک قرآنی که در اختیار فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان بوده به درستی مدیریت نشده  و در واقع موفق به توزیع عادلانه  آن نبوده است و اگر با ارفاق نمره ای به عملکرد قرآنی اداره کل فرهنگ وارشاد هرمزگان طی پنج سال اخیر بدهیم تا حداقل نمره قبولی ،فاصله ی زیادی دارد.

مسئول موسسه قرآنی بیت النور افزود:بودجه ی قرآنی سال ۹۵ شورای توسعه منتظر تسویه بودجه سال ۹۴است که توسط اداره کل ارشاد تاکنون پس از ده ماه تعیین تکلیف نشده و در نهایت خواهیم دید که با دستپاچگی مجبور به هزینه کردن این بودجه مانند سنوات گذشته خواهند شد .
موسس موسسه قرآنی بیت النور هرمزگان افزود:یکی ازلطماتی که سالیان متوالی است به پیکره ی فعالیت های قرآنی استان از این ناحیه وارد شده است، بکارگیری کارشناسان غیرمتخصص وضعیفی است که قدرت تحلیل ودرک طرح های تخصصی وحساس را ندارند و این خود ظلم دوباره ای به استان ومجموعه هایی که طرح های هزینه بر اجرا نموده ومنتظر بررسی طرحها توسط کارشناس قرآنی آن اداره کل هستند.
وی  با بیان اینکه تغییرنام مناطق محروم به مناطق کم برخوردار دردی از جامعه اسلامی دوا نمی کند، اظهار کرد: یکی از بزرگترین دلیل محرومیت وفقر در مناطق کم برخوردار مسئولین ، متولیان وشخصیت های تریبون بدست آن مناطق ورسانه ها هستند.

ساعد ادامه داد: بعضی ها تلاش می کنند این محرومیت ها را متوجه خداوند و مقدرات او نمایند و با این ابزار مُهر سکوت بر دهان محرومین می زنند وبرخی ها بدون توجه به توصیه های رهبری حفظه الله و ظرفیت های داخلی، آن را در خارج از مرزها ،دقیقاً سر سفره  دشمنان قسم خورده جستجو می کنند و این باعث می شود به این نتیجه برسیم که هر دو جاهل و ناتوانندآنها از اینکه ظلمی فوق ظلم به مبدأهستی وبندگان مرتکب می شوند خوشحال والبته غافلند.
مدرس و مربی قرآن گفت:کاهش یا استفاده  بودجه ی آموزش قرآن در جای دیگر هرگز باعث رونق آنجا نخواهد شد و امیدوارم عزیزانی که سر سفره قرآن به خواب رفته اند هرچه سریعتر بیدار شوند چرا که قافله چندین منزل جلو افتاده است و بیش از این جای درنگ نیست.
ساعد در پایان با بیان اینکه طرح پذیرش عضو وحامیان مٶسسه قرآنی بیت النور هرمزگان راه اندازی شده است، اظهار کرد: همچنان از مردم فهیم استان و حامیان جلسات قرآنی و مٶسسه قرآنی بیت النور هرمزگان خواهشمندیم همچنان حامی این موسسه بوده و با اهداءساختمان،ساختمان امانی،مشارکت درساخت ۱۱۴ ساختمان قرآنی در مناطق محرومتر استان، تجهیزات آموزشی ورفاهی ، موادغذایی، وسیله ایاب وذهاب، اردوهای زیارتی، آموزش و هزینه های جاری که ازنیازهای این حوزه است از حامیان موسسه قرآنی بیت النور باشند.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=388026
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,788 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی