تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 89310
تاریخ انتشار:جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

آثار جنایت های تکفیری ها در سوریه به سرعت موج حق خواهی مردم را به دنبال خواهد داشت

مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) آثار منفی آثار جنایتهای تکفیری ها در سوریه به سرعت در صحنه فرهنگ بین الملل موج حق خواهی مردم و مطالبات شرعی و قانونی و طبیعی خود را به دنبال خواهد داشت.     حجت الاسلام مرسلی در گفتگو با پایگاه خبری هرمز اظهار کرد: بیداری اسلامی حرکتی است […]

آثار جنایت های تکفیری ها در سوریه به سرعت موج حق خواهی مردم را به دنبال خواهد داشت

مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) آثار منفی آثار جنایتهای تکفیری ها در سوریه به سرعت در صحنه فرهنگ بین الملل موج حق خواهی مردم و مطالبات شرعی و قانونی و طبیعی خود را به دنبال خواهد داشت.

 

  حجت الاسلام مرسلی در گفتگو با پایگاه خبری هرمز اظهار کرد: بیداری اسلامی حرکتی است که از مصر، تونس، شمال آفریقا ظهور پیدا کرد که متاسفانه به چالش کشیده شده است.

 

 وی در ادامه علت ناموفق بودن این انقلاب ها را عدم انسجام رهبری و به مخاطره افتادن قدرت های استعماری و استبدادی و به نوعی مداخلات مرتجعین عرب دانست و تصریح کرد: این عناصر ترکیبی نامتعالی بعد از پیروزی های انقلاب در مصر و منطقه فراهم آوردند و این حوادث را به کام مردم تلخ کردند.

 

 مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: طبیعی است مردمی که در استبداد گسترده در این مناطق بیدار شدند و به پا خواستند، به این راحتی خاموش نخواهند شد.

 

 حجت الاسلام مرسلی در مورد حواث سوریه نیز گفت: البته که پشتیبانی های سیاسی و بین المللی و تزریق منابع مالی و تسلیحاتی از سوی معارضین در سوریه برهیچ کس پوشیده نیست اما باید این را دانست که مردم دنبال آرامش، وحدت و امنیت هستند و این قضایا تحمیل یک نسخه برمردم سوریه بوده است.

 

 وی در ادامه وجود جریانهای تکفیری را که بعضا توسط دستگاه های امنیتی قدرتهای استکبار شکل گرفته در سوریه را تاسف بار خواند و گفت: عملکرد اینها موجب شرم تاریخ اسلام و در طول تاریخ اسلام بی سابقه است.

  

اتفاقات سوریه با قیام های صورت گرفته در منطقه متفاوت است

 

 مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در بخشی از سخنان خود در مورد آثار جنایت های تکفیری ها در سوریه گفت: آثار منفی این حرکت ها به سرعت در صحنه فرهنگ بین الملل موج حق خواهی مردم و مطالبات شرعی و قانونی و طبیعی خود را به دنبال خواهد داشت.

 

مرسلی اتفاقات سوریه با قیام های صورت گرفته در منطقه  را متفاوت خواند و گفت: خلاف تمام قوانین بین المللی و حتی خلاف منشور به اصطلاح حقوق بشر و خارج از چارچوب های نرم مجامع بین المللی مردم بی دفاع را سرکوب می کنند درحالی که حامیان حقوق بشر به تماشا نشسته اند.

وی همچنین در مورد وحدت اقوام در سوریه گفت: سوریه ترکیبی است از اقوام مسلمان شیعی و غیر شیعی و دروزی، علوی ها و همچنین مسیحی و با یک سازگاری قومی که حرکت های اخیر آنها هم تمایل به وحدت ملی است.

 

  جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و عزت مداری است

  

مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) بیان کرد: در اتحاد دنیای استکبار علیه این کشور، مردم و نیروهای حکومتی سوریه در یک انسجام قابل تمجید، مقاومت بسیارخوبی را به نمایش گذاشتند که از جهاتی قابل تحلیل است؛البته نقش دوستان سوریه هم در مساعدت این مقاومت نباید پوشیده باشد.

 

 حجت الاسلام مرسلی در مورد نقش کشور ایران در بهبود اوضاع منطقه گفت: نظام جمهوری اسلامی تحت امر رهبر انقلاب نسبت به دنیای اسلام دارای یک نقش استراتژیک عمیق و تاثیرگذار پایدار است.

 

  ایران یکی از مقتدرترین اجزای معادلات سیاسی منطقه است

عضو دفتر مشاوره رهبری در امور بین الملل گفت: طرف مقابل ما چه بخواهد و چه نخواهد باید بداند ایران به ملاحظه تاریخی و برد سیاسی و موقعیت ژئوپولتیک جغرافیایی، یکی از مقتدرترین اجزای معادلات سیاسی منطقه است.

 

وی با بیان اینکه رجزخوانی اسرائیل هم به پایان رسیده است، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی در اوج اقتدار و عزت مداری است و در کنار ایستادگی بر آرمان های انقلاب روز به روز بر توسعه خود ادامه خواهد داد و به عنوان ام القرای دنیای اسلام در چارچوب رعایت قوانین بین المللی هرجا که می تواند از حقوق مستضعفین دفاع می کند.

 

حجت الاسلام مرسلی، در مورد اوضاع آشفته کنونی آمریکا نیز گفت: اظهارات سردمداران آمریکایی در مجانع عمومی متفاوت از آن چیزی است که در محافل خصوصی خود ازآن صحبت می کنند و فعلا ناچار هستند برای بقای قدرت از تملق و چاپلوسی به صهیونیست ها چنگ بزنند.

 

مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: دیر یا زود روند تاریخ سیاسی جهان از شیوه باجگیری و باج خواهی و زیاده طلبی فاصله می گیرد که حوادث حوزه بالستیک نشانه ای از این مسائل است.

 

وی در بخشی پایانی سخنان خود گفت: بخشی از شیوه های حکومتی در برخی از کشورهای عربی در مقام اجرا به بن بست رسیده و نسخه اصلاحی هم برای آن متصور نیست مگر به مردم رجوع کنند و تدبیر را به دست مردم بسپارند؛ زیرا باسرکوب، یورش و کشتار، تبعیض، نفی حقوق طبیعی مردم راه به جایی نخواهد برد.

 

مرسلی در اهمیت آثار وحدت در ایران و درس گرفتن ملت ها از ایران نیز گفت: تجربه تاریخی کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و نمونه عینی آن دوران شکوهمند انقلاب و بعد از آن، نمایشی از قدرت وحدت اقوام با گرایشات متنوع بود.

 

 عضو دفتر مشاوره رهبری در امور بین الملل گفت: به رغم سرمایه گذاری های کلان برای تفرقه در این نظام، اقلیت های ایرانی و مذهبی در تبعیت از رهبری انقلاب برای اقتدار این کشور ازهیچ تلاشی دریغ نکردند.

 

 حفظ وحدت و منافع ملی از اوجب واجبات است

 

وی گفت: هرگاه حاکمیت نظام و منافع ملی در این کشور به مخاطره افتاده است همگان در مقام دفاع حضور داشتند و این نقطه قوت این نظام و این کشور است.

 

مشاور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: حفظ این وحدت از اوجب واجبات است و هرحرکتی که منتهی به تفرقه این معنا بشود قطعا محکوم است؛ بلکه این نافی بررسی منطقی علمی ریشه ای اعتقادی گرایشات نیست.

 

 وی در پایان ضمن اشاره به تاریخ سرشار نمونه های افتخارآمیز مبارزات هرمزگانی ها با بیگانگان اظهار کرد: جزیره هرمز بر تاریخ این استان که نقش پررنگی در مبازره با بیگانگان داشته با افتخار و حس غرور ملی و وطنی خود می درخشد. /انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=89310
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,584 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی