آتش دشمن را در خلیج فارس به سمت خودش هدایت می‌کنیم/ نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای در خلیج فارس نیست

دریادار تنگسیری گفت: هر نیروی فرامنطقه ای که بخواهد در منطقه آتش افروزی کند این آتش را به سمت خودش هدایت می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در جمع خبرنگاران در منطقه عمومی رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۷ گفت: این رزمایش با اشراف اطلاعاتی دقیق مواضع دشمن آغاز و با بکارگیری سامانه های جنگال ، مختصات جغرافیایی حضور دشمن شناسایی و با استفاده از تجهیزات و تسلیحات نوین ساخت داخل از سواحل جزایر و آب های سرزمینی، تمرین دفاع پوششی با موفقیت انجام شد.

سردار تنگسیری افزود: در مرحله دیگری از این رزمایش، شلیک های همزمان و اصابت چند نقطه ای هدف هم تمرین شد که با موفقیت همراه بود و به تمامی اهدافی که فرماندهان در نظر داشتند و در بازی جنگ به آن رسیده بودیم با موفقیت اصابت انجام گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه در این رزمایش از شناورهایی که اخیرا به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه پیوسته هم بکارگیری شد افزود: سرعت این شناورهای تندرو و موشک انداز به ۷۵ تا ۹۵ نات می‌رسد.

دریادار تنگسیری با اعلام موفقیت آمیز بودن عملیات های از پیش تعیین شده تا این مرحله از رزمایش گفت: تمام تجهیزات بکار رفته در عملیات‌های مختلف این رزمایش ساخت داخل هستند .

فرمانده نیروی دریایی سپاه پیام این رزمایش را حفظ اقتدار ملی ، ثبات امنیت منطقه ، تقویت وحدت اسلامی ، عزت آفرینی ، تولید قدرت و ارتقای توان نظامی و اطمینان بخشی از حفظ توان و آمادگی های رزم توصیف و تصریح کرد: پیام این رزمایش به دشمنان ما این است که ما هیچگاه اجازه نخواهیم داد کشوری به آب های سرزمینی ما ، نگاه تهدید آمیز داشته باشد و قطعاً چشمی که بخواهد از این جایگاه به کشور ما نگاه سوء یی داشته باشد را کور خواهیم کرد و آن دستی که بخواهد به کشور ما دست درازی کند را قطع خواهیم کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین پیام رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ برای کشورهای دوست در منطقه را صلح، دوستی و برادری عنوان و تاکید کرد: ما کشور های منطقه می توانیم با همیاری و همراهی یکدیگر، امنیت خلیج فارس و آب های مشترک را بصورت کامل فراهم کنیم و نیازی به حضور کشورهای فرامنطقه ای در این جا نیست.

دریادار تنگسیری  در پایان تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح تحت زعامت فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای(مدظله العالی) آمادگی کامل دارند که اگر یک نیروی فرامنطقه ای بخواهد در منطقه آتش افروزی کند این آتش را به سمت خودش هدایت و آن را به آتش می‌کشیم.

انتهای پیام/