آتش‌سوزی پست برق در بندرعباس مهار شد/ آتش‌سوزی عمدی نبوده است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: آتش سوزی مهیب پست برق در کوی نیایش بندرعباس مهار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان ظهر امروز در گفت‌وگوی رسانه ای اظهار کرد: پست برق فوق توزیع که تقریبا برق ۲۵ درصد شهر بندرعباس را تأمین می‌کرد، پیش از ظهر امروز دچار آتش‌سوزی شد.

وی افزود: این آتش‌سوزی به حدی مهیب بود که همه ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهر بندرعباس فراخوان شدند و اگر آتش در بخش اصلی مهار نمی‌شد، خسارات بسیار فراتر از انتظار و تصور بود اما با همت آتش‌نشانان و مدیریت صحنه حادثه، آتش سوزی در بخش اولیه مهار و کنترل و سپس اطفا شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با بیان این که هم اکنون برق برخی محلات شهر بندرعباس قطع است، خاطرنشان کرد: مدیریت برق و حوزه دیسپاچینگ در حال مدیریت شبکه به منظور جبران انتقال برق به برخی محلات هستند و تا غروب امروز برق محلاتی که بدلیل این سانحه قطع شده‌اند، وصل خواهند شد.

حسن زاده گفت: عمدی در این آتش‌سوزی نبوده ولی با این حال کارشناسان در حال بررسی دلایل وقوع این حادثه هستند.

به گفته وی، آتش‌سوزی ساعت ۱۲:۴۰ اطفا شد و واحدهای مختلف آتش‌نشانی در حال خنک‌سازی تجهیزات و امکانات هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان دلیل برخواستن حجم بسیار وسیعی از دود و آتش در این آتش‌سوزی را ناشی از وجود روغن در برخی تأسیسات و تجهیزات این پست فوق توزیع برق دانست و گفت: اگر اقدام به موقع آتش‌نشانان نبود، حجم آتش‌سوزی بسیار گسترده و خسارات بسیار افزایش می‌یافت.

به گزارش فارس، خسارت این آتش‌سوزی چند ده میلیارد تومان برآورد می‌شود که باید پس از بررسی‌های کامل کارشناسی رقم آن احصا شود.

انتهای پیام