آب گرم گنو معروف ترین نقطه گنو در هرمزگان
+ پ -
آب گرم گنو معروف ترین نقطه گنو در هرمزگان
جاذبه های گردشگری هرمزگان:

آب گرم گنو معروف ترین نقطه گنو در هرمزگان

چشمه آب گرم گنو در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی، از شمال و جنوب، آن را در برگرفته اند و از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می شود آب چشمه گنو از دسته آب های گوگردی خیلی گرم (کلروره مولفاته کلسیک گوگردی) می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، چشمه آب معدنی گنو در فاصله ۳۴ ‏کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، در راه بندرعباس – سیرجان واقع شده است و معروفترین نقطه گنو، آب گرم آن است ، آب گرم گنو از گروه آبهای کلرور و سولفات کلسیک گوگردی خیلی گرم است و بخار آب گرم این چشمه با دمای ۴۱ درجه سانتیگراد در ساعات اولیه صبح های سرد زمستان در مجاورت هوای سرد ۲۰ درجه متراکم شده ، پیچان و ناپایدار بر روی سطح آب تا حدود یک متری جلوه گری می کند.

 

 

این چشمه در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی، از شمال و جنوب، آن را در برگرفته اند. از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می شود ، آب چشمه گنو از دسته آب های گوگردی خیلی گرم (کلروره مولفاته کلسیک گوگردی) می باشد و ‏این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتاً بزرگ تمیز دارد که به تأسیساتی مانند چندین رواق کوچک برای استراحت و اقامت مسافران، محل فروشی نوشیدنی و غیره تجهیز شده است.

 

4855

ترکیبات ویژه آب های گرم ، همچون هیدروژن سولفوره و کلر همراه با دمای بالا ، شرایطی را ایجاد کرده که فقط گروهی بسیار اندک از گیاهان و جانوران توان زندگی در آن را دارند و همین جاست که یکی از ویژگی های منحصر به فرد آب گرم گنو بروز می کند و آن حضور ماهی آوینیوس گینویس است ، یک ماهی کاملا انحصاری یعنی در تمام سیاره زمین فقط در چشمه آب گرم گنو بندرعباس می توان این ماهی را مشاهده کرد و نه در هیچ جای دیگر وجود ندارد.

 

محوطه اطراف چشمه پر از درختان نخل بسیار زیبا و سرسبز است ، پساب این چشمه پس از خارج شدن از استخرها، مانند رودخانه کوچکی پی از طی چند کیلومتر با آب نسبتاً زیادی به صورت آبشار کوچک و جالبی به پایین سرازیر می شود و  آب چشمه آب گرم در ادامه مسیر خود ، نخلستانهای پایین دست را سیراب می کند.

773998

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff