آب با مسکن مهر نامهربانی می کند/سریال قطعی آب و نارضایتی مردم بندرعباس
+ پ -
آب با مسکن مهر نامهربانی می کند/سریال قطعی آب و نارضایتی مردم بندرعباس

جایگاه آب به عنوان مایه حیات در زندگی تک ‌تک افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، از مدت ها پیش قطعی آب در مناطق مختلف این شهر به ویژه در مسکن مهر بندرعباس برای ساعاتی طولانی آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ بحران قطعی آب هر روز داغ ‌تر از روز گذشته در بخش های مختلف شهر مخصوصا در شهرک پیامبر اعظم و مسکن مهر مطرح می‌شود، موضوعی که این روزها جدی است که زنگ هشدار مسئولین بندرعباس را به ‌صدا درآورده است و به‌ نظر می‌رسد که دیگر وقت آن رسیده تا مدیریت‌ جدی‌ تری در عرصه آب از سوی مسئولان و حتی مردم صورت بگیرد و قطع آب شهروندان بندرعباس در مناطق مسکن مهر به طور مداوم تکرار می شود.

 

از مدت ها پیش قطعی آب در مناطق مختلف این شهر به ویژه در مسکن مهر برای ساعاتی طولانی آغاز شده است قطعی آب در این ماه ها مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و امور روزمره آنان و رفع نیازهای اساسی به آب را با چالش جدی مواجه کرده است.
۱۶سال خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن ۳۶۵حلقه چاه آب آشامیدنی، ۱۸ دهنه چشمه و قنات، ۱۰۰ حلقه چاه و کاهش آب ۱۳۵ حلقه چاه بین ۳۰ تا ۷۰ درصد شده است ، هم‌اکنون در برخی از مناطق همچنان با کمبود آب مواجه‌ایم که در صورت همکاری بیشتر شرکت آب منطقه‌ای استان، در آینده نخواهیم داشت.

 

به‌طور کلی می‌توان گفت با توجه به اینکه جایگاه آب به عنوان مایه حیات در زندگی تک ‌تک افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تا زمانی‌ که فرهنگ ‌سازی در همه سطوح از کودکی تا بالاترین سطوح تصمیم‌ سازی در این زمینه صورت نگیرد، نمی‌توان به اهداف تعیین شده در این خصوص دست یافت، به همین خاطر با در‌نظر گرفتن این واقعیت که کمبود آب جدی و خطرآفرین است باید برای تداوم زندگی نسل آینده چاره‌اندیشی کرد.

 

علاوه‌ بر این کارشناسان نیز خطر بحران آبی را بسیار جدی تلقی کرده‌اند و معتقدند یکی از مهم ‌ترین مسائلی که می‌تواند بحران آبی را تا حد زیادی کنترل کند مسئله فرهنگ ‌سازی و مدیریت مصرف است چرا که بدون فرهنگ ‌سازی مقابله با این بحران امری نا ممکن است لذا باید این مساله مورد توجه جدی همگان قرار بگیرد.

 

قطعی آب در مسکن مهر، مهرنشینان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است

 

متأسفانه با توجه به اینکه مجتمع‌ها آپارتمانی است و بیشتر اوقات آب این منطقه قطع است حتی این مسئله در مورد چند روز هم صدق می کند، ساکنان با مشکلات جدی روبرو شده‌اند.

 

یکی این شهروند مهر نشینان ضمن گلایه از این موضوع خواستار تسریع در رسیدگی مسئولان به قطعی آب چند روزه در مسکن مهر شد.

 

وی افزود: قطعی سریالی آب به ما خسارات مالی زده است، متاسفانه ما هم مشکل آب و برق و تاریکی و کم امکاناتی مسیر را داریم که همانند سایر خانواده ها از این کمبودها رنج می بریم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff