آبرسانی به کوهستک و ۱۲ روستای مسیر در حال اجراست/ کاهش تنش های آبی سیریک با تکمیل آب شیرین کن “زیارت”

در نشست مشترک امام جمعه سیریک و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان وضعیت آب این شهرستان بررسی و از تلاش آبفا برای افزایش ظرفیت آب شیرین کن سیریک قدردانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛در نشست مشترک امام جمعه سیریک و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان وضعیت آب این شهرستان بررسی و از تلاش آبفا برای افزایش ظرفیت آب شیرین کن سیریک قدردانی شد.

بهبود وضعیت آب سیریک با تکمیل پروژه های آبرسانی
حجت الاسلام والمسلمین سالاری امام جمعه سیریک در این نشست با اشاره به وضعیت آب این شهرستان گفت: آبفا برای کاهش مشکلات آبی بویژه در تابستان امسال تلاش هایی از جمله افزایش ظرفیت آب شیرینکن سیریک انجام داد که باعث بهبود شرایط آبرسانی شد.
وی همچنین با قدردانی از اجرای پروژه های در دستور کار که موجب افزایش ظرفیت تولید آب سیریک می شود ابراز امیدواری کرد، با نگاه مثبت مدیرعامل آبفا این امر بزودی محقق شود.
در ادامه این نشست، امین قصمی مدیرعامل آبفای هرمزگان با قدردانی از حساسیت حجت الاسلام سالاری امام جمعه سیریک نسبت به موضوع آب افزود: سیریک از جمله شهرستان های دارای چالش کم آبی است که فاقد هر گونه منابع آب شیرین بوده و برای تامین نیاز آن می بایست از چاه های واقع در شهرستان میناب و شیرین سازی آب دریا بهره بگیریم.
وی با اشاره به وضعیت آب شهرستان سیریک افزود: آب مورد نیاز سیریک از ۱۰ حلقه چاه واقع در دشت راونگ میناب و یک سایت آبشیرینکن تامین می شود.
قصمی همچنین به تکمیل آبشیرینکن سه هزار متر مکعبی زیارت تا پیش از تابستان سال آینده اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از این آبشیرین کن ظرفیت بالایی به شبکه آب سیریک تزریق می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به آبرسانی به کوهستک و ۱۲ روستای مسیر اشاره کرد و افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست که در حال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در ادامه به تامین آب شهرک شهید سلیمانی(روستاهای زاچ و داربست) اشاره کرد و گفت: برای آبرسانی به این روستا ۲۴ کیلومتر خط انتقال، ۷ کیلومتر شبکه توزیع، مخزن بتنی ۳۰۰ متر مکعبی و یک باب ایستگاه پمپاژ با پیشرفت فیزیکی ۳۹ درصد در حال اجراست.

انتهای پیام/