آئین تجلیل از آتش نشانان در ابوموسی برگزار شد
+ پ -
آئین تجلیل از آتش نشانان در ابوموسی برگزار شد

به مناسبت هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، آئین تجلیل از تلاشگران عرصه خدمات امداد و نجات و ایثارگریها و خدمات ارزشمند آتش نشانان در ابوموسی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، همزمان با هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، مراسم تجلیل از جانفشانی ها و تلاشهای آتش نشانان شهرستان ابوموسی با حضور محمد سعیدی فرماندار، زارعی شهردار، حجت الاسلام حسنی عضو شورای شهر و جمعی از آتش نشانان در دفتر فرماندار ابوموسی برگزار شد.
محمد سعیدی فرماندار شهرستان در این مراسم ضمن تبریک این روز به آتش نشانان، کار در آتش نشانی را همانند جنگیدن یک رزمنده و ایثارگری تشبیه کرد و گفت: فرا رسیدن هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی را مغتنم شمرده و از زحمات و تلاش های مجدانه و شبانه روزی آتش نشانان فداکار شهرستان که جان خود را در طبق اخلاص می گذارند تا به دیگران زندگی دوباره ببخشند قدردانی می کنم.
وی همچنین بر بسترسازی مناسب برای اشاعه و گسترش فرهنگ بیمه در میان اقشار مختلف جامعه به منظور کاهش خسارات مالی در مواقع بروز حوادث تاکید کرد.
زارعی شهردار ابوموسی در این مراسم گفت: امروز بهانه‌ای است تا ما ضمن گرامیداشت فداکاری آتش‌نشانان جان برکف که از جان خود می‌گذرند تا ما بتوانیم در امنیت زندگی کنیم را گرامی بداریم و از تلاشها و خدمات این قشر فداکار و جان بر کف تقدیر نماییم.
وی همچنین بر تببین ایمنی و فرهنگ شدن آن در بین مردم تاکید کرد و خواستار گسترش فرهنگ بیمه در بین اقشار مختلف مردم شهرستان شد.
حجت الاسلام حسنی عضو شورای شهر ابوموسی نیز در این مراسم با اشاره به فداکاری و از جان گذشتگی آتش نشانان و سختی کار آنها، خواستار توجه ویژه به وضعیت معیشتی آنان شد.
در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدیه از طرف شهرداری و فرماندار ابوموسی از زحمات و تلاشهای ۴ تن از آتش نشانان فداکار شهرستان ابوموسی تقدیر شد.
پرسنل آتش نشانی شهرستان ابوموسی نیز در این نشست مسائل و مشکلات خود را با فرماندار ابوموسی در میان گذاشتند.
شایان ذکر است ۷ مهر ماه که به پاسداشت شهدای آتش نشان هفتم مهر ماه سال ۱۳۵۹ که در حمله هوایی دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان و در حین انجام ماموریت به شهادت رسیدند به نام روز آتش نشانی و خدمات ایمنی نامگذاری شده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff